DOBROVOLNICTVÍ

Vážení návštěvníci,

velmi si vážíme vašeho zájmu o dobrovolnický program na Strži. Dobrovolnický program jsme spustili v roce 2012 a od té doby se v jeho rámci udělala na Strži spousta práce. Věříme, že dobrovolnický program není přínosem jen pro Památník Karla Čapka, ale také pro účastníky tohoto programu. Dobrovolnictví nepřináší účastníkům peníze, ale umožňuje zažít příjemný pocit z dobře odvedené práce. Součástí dobrovolnictví je setkávání se zajímavými lidmi a nabývání zkušeností ze zajímavých činností. Dobrovolnictví je navíc vhodné pro zájemce každého věku. Vypomoci můžete přijít sami, s přáteli nebo s rodinou. Na Strži se snažíme poskytnout každému příležitost k uplatnění jeho osobních schopností a zkušeností a vítáme vlastní iniciativu a nápady.

Pokud máte zájem přispět ke kráse Památníku Karla Čapka, stačí nás kontaktovat:

Koordinátorka programu: Mgr. Tereza Todorová, e-mail: todorova.tereza@seznam.cz.

Ještě předtím než nás kontaktujete, pokuste se odpovědět si na níže uvedené otázky, které vám pomohou lépe se zorientovat ve vlastní motivaci k dobrovolnictví a pomohou vám také najít vhodnou oblast spolupráce. Odpovědi na ně pak můžete zaslat jako součást žádosti o členství v dobrovolnickém programu. Poté se můžete podívat na nabídku dobrovolnických činností nebo můžete sami navrhnout, co byste u nás rádi dělali.

1. Jaká je oblast vašeho zájmu?

• Památník Karla Čapka
  • Knihovna a archiv Památníku Karla Čapka
  • Naučná stezka Karla Čapka
  • Zahrada
  • Bistro
  • Kulturní akce Památníku
  • Spolupráce s návštěvníky (dětmi / seniory /rodinami s dětmi / dospělými / studenty) - tvorba doprovodných programů
  • Propagace PKČ

2. Proč chcete působit jako dobrovolník?

3. Jaké schopnosti, dovednosti nebo znalosti můžete v Památníku Karla Čapka uplatnit?

4. Jaké máte zájmy, záliby?

5. Máte nějakou vlastní představu, s čím byste mohl/a pomoci?

6. Chcete pomáhat jednorázově / krátkodobě / dlouhodobě?

7. Máte nějaká omezení dobrovolnické činnosti? (doprava, zdravotní apod.)