Od neděle 23. června 2019 nás můžete sledovat i na Facebooku, stačí kliknout na logo a v nabídce zaškrtnout nabídku Sleduji.

Spolek přátel Památníku Karla Čapka založila skupina lidí, kteří Strži propadli a rozhodli se ji aktivně podporovat. Původně jsme si mysleli, že prostě budeme jen pokračovat v tom, co jsme doposud dělali neorganizovaně - propagovat tohle úžasné místo s neopakovatelnou atmosférou a aktivně přispívat k jeho dalšímu rozvoji. Brzy jsme ale zjistili, že jedním z důležitých bodů náplně činnosti Spolku musí být rovněž ochrana tohoto místa - místa, které si všichni spojujeme s pojmy jako je demokracie, morální hodnoty, pravda, svoboda - s pojmy, které si vybavíme, když slyšíme jméno Karel Čapek.